Back to beachmajorseries.com
fivb.com

List of teams

Filter data:
Sort data:

Teamlist Men

Seed Country Team Player 1 Player 2 Phase Points
#1 USA
(USA)
LUCENA
DALHAUSSER
Phil DALHAUSSER

Phil
DALHAUSSER

Nick LUCENA

Nick
LUCENA

Main Draw 3160
#2 BRA
(BRA)
EVANDRO
ANDRE LOYOLA
Andre LOYOLA STEIN

Andre
LOYOLA STEIN

Evandro GONCALVES DE OLIVEIRA JÚNIOR

Evandro
GONCALVES DE OLIVEIRA JÚNIOR

Main Draw 2740
#3 POL
(POL)
KANTOR P.
LOSIAK
Piotr KANTOR

Piotr
KANTOR

Bartosz LOSIAK

Bartosz
LOSIAK

Main Draw 2680
#4 RUS
(RUS)
LIAMIN
KRASILNIKOV
Nikita LIAMIN

Nikita
LIAMIN

Viacheslav KRASILNIKOV

Viacheslav
KRASILNIKOV

Main Draw 2520
#5 ITA
(ITA)
LUPO
NICOLAI
Paolo NICOLAI

Paolo
NICOLAI

Daniele LUPO

Daniele
LUPO

Main Draw 2400
#6 BRA
(BRA)
ALISON
BRUNO SCHMIDT
Alison CONTE CERUTTI

Alison
CONTE CERUTTI

Bruno Oscar SCHMIDT

Bruno Oscar
SCHMIDT

Main Draw 2360
#7 AUT
(AUT)
DOPPLER
HORST
Clemens DOPPLER

Clemens
DOPPLER

Alexander HORST

Alexander
HORST

Main Draw 2296
#8 LAT
(LAT)
PLAVINS
TOCS
Martins PLAVINS

Martins
PLAVINS

Edgars TOCS

Edgars
TOCS

Main Draw 1700
#9,Q1 BRA
(BRA)
PEDRO SOLBERG
GEORGE WANDERLEY
Pedro SOLBERG SALGADO

Pedro
SOLBERG SALGADO

George SOUTO MAIOR WANDERLEY

George
SOUTO MAIOR WANDERLEY

Main Draw 1780
#10 BRA
(BRA)
GUTO CARVALHAES
VITOR FELIPE
Gustavo CARVALHAES

Gustavo
CARVALHAES

Vitor Araújo GONCALVES FELIPE

Vitor Araújo
GONCALVES FELIPE

Main Draw 1810
#11 NED
(NED)
BROUWER
MEEUWSEN
Alexander BROUWER

Alexander
BROUWER

Robert MEEUWSEN

Robert
MEEUWSEN

Main Draw 1760
#12 LAT
(LAT)
SMEDINS J.
SAMOILOVS
Aleksandrs SAMOILOVS

Aleksandrs
SAMOILOVS

Janis SMEDINS

Janis
SMEDINS

Main Draw 1720
#13 ESP
(ESP)
HERRERA
GAVIRA
Pablo HERRERA ALLEPUZ

Pablo
HERRERA ALLEPUZ

Adrián GAVIRA COLLADO

Adrián
GAVIRA COLLADO

Main Draw 1720
#14 MEX
(MEX)
ONTIVEROS L.
VIRGEN
Lombardo ONTIVEROS

Lombardo
ONTIVEROS

Juan VIRGEN

Juan
VIRGEN

Main Draw 1640
#15 BEL
(BEL)
KOEKELKOREN
VAN WALLE
Dries KOEKELKOREN

Dries
KOEKELKOREN

Tom VAN WALLE

Tom
VAN WALLE

Main Draw 1560
#16 CAN
(CAN)
PEDLOW
SCHACHTER
Sam PEDLOW

Sam
PEDLOW

Sam SCHACHTER

Sam
SCHACHTER

Main Draw 1560
#17 CAN
(CAN)
O'GORMAN
SAXTON
Grant O'GORMAN

Grant
O'GORMAN

Ben SAXTON

Ben
SAXTON

Main Draw 1470
#18 USA
(USA)
GIBB
CRABB Taylor
Jake GIBB

Jake
GIBB

Taylor CRABB

Taylor
CRABB

Main Draw 1640
#19 NOR
(NOR)
SØRUM
MOL A.
Anders BERNTSEN MOL

Anders
BERNTSEN MOL

Christian Sandlie SØRUM

Christian Sandlie
SØRUM

Main Draw 1460
#20 USA
(USA)
HYDEN
BRUNNER
John HYDEN

John
HYDEN

Theodore BRUNNER

Theodore
BRUNNER

Main Draw 1600
#21 POL
(POL)
FIJALEK
BRYL
Michal BRYL

Michal
BRYL

Grzegorz FIJALEK

Grzegorz
FIJALEK

Main Draw 1440
#22 RUS
(RUS)
SIVOLAP
YARZUTKIN
Maxim SIVOLAP

Maxim
SIVOLAP

Artem YARZUTKIN

Artem
YARZUTKIN

Main Draw 1448
#23 RUS
(RUS)
STOYANOVSKIY
VELICHKO
Oleg STOYANOVSKIY

Oleg
STOYANOVSKIY

Igor VELICHKO

Igor
VELICHKO

Main Draw 1448
#24 ITA
(ITA)
RANGHIERI
CAMINATI
Alex RANGHIERI

Alex
RANGHIERI

Marco CAMINATI

Marco
CAMINATI

Main Draw 1180
#25,Q6 NED
(NED)
VARENHORST
BOUTER
Jasper BOUTER

Jasper
BOUTER

Christiaan VARENHORST

Christiaan
VARENHORST

Main Draw 1300
#26,Q7 AUS
(AUS)
McHUGH
SCHUMANN
Christopher McHUGH

Christopher
McHUGH

Damien SCHUMANN

Damien
SCHUMANN

Main Draw 1200
#27,Q8 SUI
(SUI)
BEELER
KRATTIGER
Nico BEELER

Nico
BEELER

Marco KRATTIGER

Marco
KRATTIGER

Main Draw 1140
#28 USA
(USA)
PATTERSON
SLICK
Casey PATTERSON

Casey
PATTERSON

Stafford SLICK

Stafford
SLICK

Main Draw 990
#29,Q12 AUT
(AUT)
ERMACORA
PRISTAUZ-TELSNIGG
Martin ERMACORA

Martin
ERMACORA

Moritz PRISTAUZ

Moritz
PRISTAUZ

Main Draw 820
#30,Q13 CHI
(CHI)
GRIMALT E.
GRIMALT M.
Marco GRIMALT

Marco
GRIMALT

Esteban GRIMALT

Esteban
GRIMALT

Main Draw 900
#31,Q14 CZE
(CZE)
PERUSIC
SCHWEINER
Ondrej PERUSIC

Ondrej
PERUSIC

David SCHWEINER

David
SCHWEINER

Main Draw 900
#32,Q18 NOR
(NOR)
BERNTSEN M.
MOL H.
Hendrik Nikolai MOL

Hendrik Nikolai
MOL

Mathias BERNTSEN

Mathias
BERNTSEN

Main Draw 695
Q2 POL
(POL)
PRUDEL
SZALANKIEWICZ
Mariusz PRUDEL

Mariusz
PRUDEL

Jakub SZALANKIEWICZ

Jakub
SZALANKIEWICZ

Qualification 1360
Q3 BRA
(BRA)
ÁLVARO FILHO
SAYMON BARBOSA
Saymon BARBOSA SANTOS

Saymon
BARBOSA SANTOS

Álvaro Magliano DE MORAIS FILHO

Álvaro Magliano
DE MORAIS FILHO

Qualification 1460
Q4 GER
(GER)
BÖCKERMANN
FLÜGGEN
Markus BÖCKERMANN

Markus
BÖCKERMANN

Lars FLÜGGEN

Lars
FLÜGGEN

Qualification 1320
Q5 USA
(USA)
ALLEN
DOHERTY
Ryan DOHERTY

Ryan
DOHERTY

Billy ALLEN

Billy
ALLEN

Qualification 1300
Q9 AUT
(AUT)
SEIDL
DRESSLER
Robin Valentin SEIDL

Robin Valentin
SEIDL

Christoph DRESSLER

Christoph
DRESSLER

Qualification 950
Q10 FRA
(FRA)
KROU
AYE
Youssef KROU

Youssef
KROU

Quincy AYE

Quincy
AYE

Qualification 1080
Q11 POL
(POL)
KUJAWIAK
RUDOL
Kacper KUJAWIAK

Kacper
KUJAWIAK

Maciej RUDOL

Maciej
RUDOL

Qualification 1060
Q15 GER
(GER)
EHLERS
SCHÜMANN
Nils EHLERS

Nils
EHLERS

Lorenz SCHÜMANN

Lorenz
SCHÜMANN

Qualification 720
Q16 SLO
(SLO)
ZEMLJAK
POKERŠNIK
Nejc ZEMLJAK

Nejc
ZEMLJAK

Danijel POKERŠNIK

Danijel
POKERŠNIK

Qualification 732
Q17 LTU
(LTU)
KAZDAILIS
RUMSEVICIUS
Arnas RUMSEVICIUS

Arnas
RUMSEVICIUS

Lukas KAZDAILIS

Lukas
KAZDAILIS

Qualification 402
Q19 CAN
(CAN)
NUSBAUM
PLANTINGA
Aaron NUSBAUM

Aaron
NUSBAUM

Michael PLANTINGA

Michael
PLANTINGA

Qualification 663
Q20 SRB
(SRB)
KOLARIC
KLASNIC
Djordje KLASNIC

Djordje
KLASNIC

Lazar KOLARIC

Lazar
KOLARIC

Qualification 600
Q21 USA
(USA)
CRABB
DEL SOL
Trevor CRABB

Trevor
CRABB

Skylar DEL SOL

Skylar
DEL SOL

Qualification 600
Q22 EST
(EST)
NOLVAK
TIISAAR
Kusti NOLVAK

Kusti
NOLVAK

Mart TIISAAR

Mart
TIISAAR

Qualification 560
Q23 GER
(GER)
WICKLER
THOLE
Clemens WICKLER

Clemens
WICKLER

Julius THOLE

Julius
THOLE

Qualification 424
Q24 ENG
(ENG)
GREGORY
SHEAF J.
Chris GREGORY

Chris
GREGORY

Jake SHEAF

Jake
SHEAF

Qualification 508
Q25 GER
(GER)
ERDMANN
BETZIEN
Jonathan ERDMANN

Jonathan
ERDMANN

Max BETZIEN

Max
BETZIEN

Qualification 488
Q26 AUT
(AUT)
KUNERT
WALLER
Thomas KUNERT

Thomas
KUNERT

Philipp WALLER

Philipp
WALLER

Qualification 452
Q27 CAN
(CAN)
KAZHAMIAKA
GRABOVSKYY
Fiodar KAZHAMIAKA

Fiodar
KAZHAMIAKA

Sergiy GRABOVSKYY

Sergiy
GRABOVSKYY

Qualification 435
Q28 CHN
(CHN)
HA
WU
Likejiang HA

Likejiang
HA

Jiaxin WU

Jiaxin
WU

Qualification 346
Q29 SUI
(SUI)
METRAL
HAGENBUCH
Quentin METRAL

Quentin
METRAL

Simon HAGENBUCH

Simon
HAGENBUCH

Qualification 332
Q30 CHN
(CHN)
WANG Y. W.
ZHOU
Yanwei WANG

Yanwei
WANG

Chaowei ZHOU

Chaowei
ZHOU

Qualification 323
Q31 SUI
(SUI)
HAUSSENER
BREER
Florian BREER

Florian
BREER

Yves HAUSSENER

Yves
HAUSSENER

Qualification 312
Q32 CHN
(CHN)
GAO
LI Yang
Peng GAO

Peng
GAO

Yang LI

Yang
LI

Qualification 130
- USA
(USA)
KOLINSKE
EVANS M.
William KOLINSKE

William
KOLINSKE

Miles EVANS

Miles
EVANS

Country Quota 920
- USA
(USA)
ROBERTS
MESKO
Adam ROBERTS

Adam
ROBERTS

Jon MESKO

Jon
MESKO

Country Quota 330
- ESP
(ESP)
YANES RODRÍGUEZ
ITURVIDES
Yamil YANES RODRÍGUEZ

Yamil
YANES RODRÍGUEZ

Maikel ITURVIDES

Maikel
ITURVIDES

Reserve 0
Sorry - no data could be found for your filter settings!